PlayStation VR 2 ile ilgili gerçek ortaya çıktı; Sony bu yüzden üretimi durdurmuş

Şirketin 2 milyondan fazla ünite ürettiği söyleniyor. IDC’deki analistlere göre şirket 2023’te yaklaşık 1,7 milyon kulaklık sattı. Belki de Sony için en endişe verici olanı, satışların yıl boyunca önemli ölçüde yavaşlamış gibi görünmesiydi. Donanım satışları genellikle tatil öncesinde artış gösteriyor ancak dördüncü çeyrek, IDC başına PS VR2 için şimdiye kadarki en durgun satış dönemi oldu; firma, Sony’nin bu üç ayda yalnızca 325.200 adet sattığını söylüyor.

İlgi çekici oyunların eksikliği (veya en azından durumun böyle olduğu algısı), PS VR2‘nin potansiyel alıcılar için çekici olmasına yardımcı olmadı. Genel olarak Sony, başlık için yalnızca dört VR deneyimi yayınladı ve henüz platform için başka birinci taraf oyunları duyurmadı.

PlayStation VR 2 ile ilgili gerçek ortaya çıktı; Sony bu yüzden üretimi durdurmuş

Ayrıca yakın zamanda VR oyunları yapan birkaç şirket içi geliştiriciden biri olan London Studio’yu da kapattı. Orijinal PS VR başlığındaki oyunlar için geriye dönük uyumluluğun bulunmaması, mevcut modelin beklentilerine de zarar vermiş olabilir.

Sony kısa süre önce PS VR2 için resmi PC desteğini test ettiğini ve bunu bu yılın sonlarında sunmayı umduğunu açıkladı. Bu, donanımla ilgilenen ancak PS5 istemeyenler için şirkete çok daha geniş bir müşteri tabanı sağlama potansiyeline sahip olabilir. Dolayısıyla bu, stokunun bir kısmını satmasına yardımcı olabilir. Yardımcı olacak bir diğer şey ise fiyatı düşürmek:. 550 dolardan PS VR2‘nin fiyatı PS5’ten daha pahalı ki bu çok saçma.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x